Различни квалитети, од нерѓосувачки челик

Richina е специјализирана за сите видови на нерѓосувачки челик градина алатки, но многу корисници може да се разгледа она што вид на нерѓосувачки челик се користи за овие градинарски алат, Кои се различните квалитети на нерѓосувачки челик?

3b44e3bcb3cd053b5f39970dff

 

Не сите од нерѓосувачки челик е со ист квалитет и состав. Повеќе никел и хром во базата челична легура, толку потешко и потрајни е тоа. Како резултат на тоа, тоа е поскапо да се машина и лак. Нерѓосувачки челик flatware е направен од еден од неколку различни легури. Најчесто се користи легури се 304, 410, 420 и 430.

Во прилог на челик, легура 304 содржи трајност од 18% хром и мек сјај од 8% никел. Оваа богата мешавина на хром и никел обезбедува максимална 'рѓа и корозија. 18/8 од нерѓосувачки се смета за повеќето високо и се најде во најдобрите flatware нерѓосувачки челик. Во Европа, на 18/10 состав се користи, што е еквивалентно на САД стандард 18/8.

The легура 430 содржи 18% хром и без никел. Нуди економичен пристап, 18/0 од нерѓосувачки има импресивен изглед и чувство на 18% хром, како и трајни, висок лак финиш. Таа обезбедува одлична отпорност на 'рѓа и корозија. 18/0 од нерѓосувачки држи релативно добро за тешки комерцијални употреба, но не обезбеди траен сјај на 18/8.

410 нерѓосувачки легура на челик содржи 13% хром и без никел. 13/0 од нерѓосувачки челик нуди убавината на скромна цена, но, исто така, е најмалку отпорни на корозија и рѓосување. Тоа е соодветно кога цената е на врвот на разгледување.

Нашата градина алатки, вклучувајќи ги и градина голема копање алатки или градина Мали Рачни алати, се направени од 420 легура,

Ова високо ниво на јаглерод, 13% хром материјали совршено прилагоден за сечилото фалсификување и резултати во остар најсовремена.


Време на мислењето: Aug-16-2018

WhatsApp Online Chat !