Еден од Препорака Популарни снег Лопати од Richina

Тешки Ролинг 26-инчен снег кариерист со 6-инчни тркала и прилагодлива рачка

c7a5f730a828fb9f17a1c87c36 (2)

На  Ролинг снег кариерист  е Инженерните да се направи  снег отстранување  побрзо и полесно на грб и раменици. Со овој дизајн you don `t мора да се грижите за вирус од виткање, фрлање и туркање, бидејќи движењето на тркалање и дизајн на лопата елиминира болка која доаѓа со расчистување. Сите што е потребно е едноставно туркање напред и вртење движење.

0155e78ac54e77f2fa04da1e0d

Со неговиот конкавен дизајн и метални стругалка работ, тоа може да се расчисти снегот лесно во една помине. Лопата мерки 26 инчи во ширина од 13 инчи висок, така што може да се расчисти брзо широк пат за одење, или бришење на патеката побрзо отколку со традиционалните лопата, па можете да уживате во повеќе зимски активности или поминуваат повеќе време за уживање топлина во затворен простор.

fdfe4bccff6c19c669861ece52

Прилагодување на рачката може да се постави за вкупна висина се движи 47-51 инчи овозможува да го изберат опција да се приспособат на најдобрите себе. Плус, на рачката е поместена за дополнителна топлина и удобност рака. Згора на тоа, лесно тркалање и обртно движење е благодарение на полипропилен тркала тешки 6-инчен. На билатерален тркала им се овозможи да се потпора на земјата и лесно да се врти додека лопата снег далеку.

Карактеристики на Ролинг кариерист снег лопата на:

  • Димензии: 16,5 "W рачка; 47 "- 51" H прилагодливи вкупната висина; сечилото: 26 "W x 13" H; тркала: 6 "дијаметар x 2.5" дебелина; 9 lbs
  • Лопата одликува со алуминиумска рачка со баласт, полипропилен тркала и лопата со метал стружење сечилото.
  • Долгорочните pivoting тркала со екстра влечење сртови планирам напор околу рабовите, тротоари и driveways.
  • прилагодливи telescoping рачка ви овозможува да се добие совршен должина за работа.
  • стратешки туркање аголот на тоа го прави за да може да стои без болки во грбот или напрегање.
  • CASL марки поддржува своите производи со гаранција од 1-година производителот за купување безгрижно.

Време на мислењето: Aug-16-2018

WhatsApp Online Chat !