Јаглероден челик градина Алатки Копа Spade

Краток опис:

Basic Info Model No.: FS-010-1 Specification: Medium Application: Garden Shovel, Farming Shovel Handle Material: Wood Shape: Sharp Spade Function: Multifunctional Folded: Unfolded Attachment: Attachment Customized: Customized Color: Other Overall Length: 105cm Handle: Ash Wood Handle Head Material: Carbon Steel Additional Info Packaging: 5pcs/bag Productivity: 100000pcs per month Brand: Richina Transportat...


детали за производот

Тагови производ

Основни информации

Модел бр .:  FS-010-1

Спецификација:  Средни

Примена:  градина лопата, земјоделство Лопата

Се справи со материјал:  дрво

Облик:  Остро Spade

Функција:  Мултифункционален

Укината:  ширевте

Прилог:  Прилог

Прилагодено:  Прилагодено

Боја:  Други

Вкупна должина:  105cm

Се справи со:  рачка од јасеново дрво

Раководител Материјал:  јаглероден челик

Додатни информации

Пакување:  5pcs / торба

Продуктивност:  100000pcs месечно

Бренд:  Richina

Транспорт:  Океан, воздух

Место на потекло:  Кина

Набавка Способност:  100000pcs месечно

Сертификат:  FSC

HS Код:  8201100010

Порт:  Шенжен

Опис на производот

Јаглероден челик градинарски алат Копа Spade

Јаглероден челик Копа Spade Лопата е наменета за општата копање и одгледување

Копа Spade со третирани главата за полесно копање и екстра-долго приклучок се цврсто ковани од едно парче од јаглероден челик, топлина третираат за дополнителна сила и издржливост

Чекан финиш епоксидни обложени главата за подобрување на отпорност на 'рѓа, гребнатини, влажност и бази во почвата

Јаглероден челик копање лопата со традиционален англиски стил едно парче тврдо дрво вратило, riveted на две места и се подели за да се формира коската јадец рачка, weatherproofed за поголема издржливост

Лопата лопата е погазиле за поудобно копање

Јаглероден челик Копа Spade

Зошто да изберете нас?

1.Experieced фабрика:

 • Поголемиот дел од нашите работници со над 10 години работно искуство.
 • Имаме автоматски високо-технолошки машини за да се направи производство поефикасно.
 • Имаме силен тим за контрола на квалитет за проверка и квалитет на производството тест секој ден.
 • Имаме силен тим по услуга да обезбеди професионална услуга за вас.

2 . конкурентна цена

 • Ние секогаш се обидува да им помогне на заштеда на пари на нашите клиенти во сите начини, ние секогаш се допаѓа работа со клиенти на долг рок, па ние се обезбеди најдобра цена за нашите клиенти и ние сме подготвени да се најдат решенија за да заштедат пари за нашите клиенти.

3 . Professinal контрола quanlity

 • Фабрика се professinal лабораторија за тестирање и контрола на квалитетот peope, може да бидете сигурни дека производите ги исполнуваат барањата на клиентите

4.OEM и ODM прифатени

 • Имаме professinal R & D тим посветен во дизајнирање и развој на нови производи, ние може да го прилагодите вашиот proudcts accoring вашите барања или да ви помогне да дизајнирате вашата единствена опремен производи да се направи вашите производи differetiate на другите на пазарот.

5. Брза испорака и конкурентна цена превозот

 • Имаме долгорочна соработка со некои големи шпедитерите како DHL, UPS-от, така што може да се најдат подобри решенија за да ви помогне да заштедите на трошоците на превозот и испорака на време

6. Силен по услуга

 • Нашите продажба и по сервисери сите знаеме на производи многу добро, тие може да ви даде повратни информации многу брзо и да ви обезбеди professinal услуга.

Како да порачувате

Во потрага по идеален јаглероден челик Копа Spade производител и снабдувач? Ние имаме широк избор на големи цени да ви помогне да се креативни. Сите јаглерод копање алатки се гарантира квалитетот. Ние сме Кина потекло Фабрика на градина Spade лопата. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно контактирајте со нас.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  нови sletter

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  нашата контакт

  • +86 311 86956206
  • Youyi Bei Улица 351, Shijiazhuang Кина, 050.051.
  • jasonz@richina-corp.com
  • sns04
  • sns05
  • sns01
  • sns02
  • sns03